poniedziałek, 12 grudnia 2016

Wyhaczone w sieci - #niemarnuje



O tym, że Instagram to źródło inspiracji i ciekawych zdjęć wie chyba każdy, kto choć raz korzystał z tej aplikacji. W serwisie znajdziemy profile zarówno prywatnych osób, jak również dziennikarzy, kucharzy i celebrytów. Jednak nie powinniśmy poddawać się stereotypowi, że Instagram to "tylko" zdjęcia. To również treści, które być może ku Waszemu zaskoczeniu, niejednokrotnie służą wzniosłym celom.

Instagram to najszybsze źródło informacji o celebrytach. Skąd, jak nie z popularnego Insta dowiemy się czy jakaś gwiazda jest w ciąży, albo czy spędza urlop w ciepłych krajach. Podobnie jest w przypadku blogerów kulinarnych i modowych. Dzięki ich zdjęciom wiemy co jedli na obiad, jaki szalik wybrali do swojego outfitu i czy ich haul zakupowy był udany. Profile publicznych osób bardzo często staja się pożywką dla mediów plotkarskich. Jednak jak już wcześniej przeczytaliście, Instagram może służyć też innym celom.

Instagram uświadamia, rozszerza horyzonty, propaguje idee. 


Wiadomo, że nie robi tego „sam”. Nie bez powodu aplikacja określana jest serwisem społecznościowym. To ludzie decydują o tym, co publikują, co lajkują i kogo followują. Dlatego w morzu zdjęć trafiamy na bardzo różne treści. Wiele organizacji prowadzi swoje profile i kampanie na Instagramie. Te ostatnie często dotyczą ważnych problemów społecznych. Jednym z nich jest marnowanie żywności.

Hasztag - nawigator 


Dawniej nikt nie pomyślałby o tym, że słowa poprzedzone tzw. płotkiem będą pomagały w internetowej komunikacji. Dziś, dzięki nim możemy wyszukać w Instagramie to, czego aktualnie potrzebujemy. Weźmy na warsztat #niemarnuje i #niemarnujemyjedzenia, i sprawdźmy, czy rzeczywiście znajdziemy kogoś, kto oznacza tymi hasłami swoje zdjęcia. 

105 fotografii z hasztagiem #niemarnuje, 315 #niemarnujemyjedzenia


Najlepszym przykładem tego, że zamiast marnować, można ugotować, są prywatne osoby, które umieszczając zdjęcia „resztkowego” jedzenia, udowadniają, że zawsze da się zrobić „coś z niczego.”










Róbmy podobnie - nie marnujmy. Hasztagujmy. Niech instagramowe wyniki rosną, a tym samym ilość wyrzucanego jedzenia maleje.


Jako Foodsharing Kraków proponujemy nasz hasztag #niedokosza. Oznaczajcie nim własne zdjęcia. Dzięki niemu traficie też do nas, dlatego jeśli jesteście ciekawi co słychać w Jadłodzielni przy ul. Długiej w Krakowie – hasztagujcie śmiało.

#niedokosza

Anna Żuber

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Foodsharing: Jadłodzielnia w Krakowie , Blogger